http://cezeta477.wz.cz
Navigace:  Úvodní strana > Rozcestník 455

ČZ 250/455 - homecross

(Prodáno)

Tady se budu věnovat naší druhé a starší motorce. Je to domácky sešroubovaný stroj z více druhů motocyklů (nádrž z JAWA-ČZ, sedlo ani nevím, nicméně motor je z ČZ 250 typ 455 a to, myslím, spolu s úpravou ve stylu cross, na létání po poli a v lese stačí).
Postupně jsme ho vylepšovali, nebyly to ale žádné velké přestavby. Vzhled mašiny se víceméně nezměnil, proto na nás prosím nesměrujte vinu za to, že moc krásy nepobrala :-)

Celkově je stroj vykuchaný, aby vše, co je při jízdě v terénu nepotřebné, nepřekáželo. Je to mj. přední světlomet, zadní svítilna a většina kapotáže vůbec.

Náš "Střepál", jak ho hned pokřtil děda, vypadal na začátku asi takto:

Moto1 (640x480) Moto2 (640x480) Moto3 (640x480)
(Kliknutím se zvětší do nového okna)

Něco k původu - ten není a asi ani nebude znám. Koupili jsme ji asi v srpnu roku 2003 od ogarů z vesnice (Návojná) za "symbolickou" tisícovku. Ne že by za to nestála, ale za náš první stroj jsme byli ochotni dát cokoliv. Technický stav není nejlepší, ale k tomu bude zapotřebí asi celá další kapitola :-) Viz dále.

S přibývajícím časem začal sloužit spíš jako pokusný králík pro různé experimenty (například jsme si poprvé vyzkoušeli půlení motoru). Snažili jsme se, aby byl provozuschopný, současně se nám ale rozpadal. Z toho nejdůležitějšího můžu jmenovat např. problémy s výfukovým kolenem, ještě větší problémy s akumulátorem (také podomácku upravovaný - foto přiloženo), s čímž souvisí neustálé roztlačování nebo chybějící třetí převodový stupeň.
Abych ale jen nekritizoval - motor jede bezchybně, táhne dobře a spolu s "větší" rozetou a zvýšenou jehlou je radost se na něm prohánět (jen ta zadní - teď už přední - pneumatika by mohla mít hrubší vzorek...).

Zvolte si kategorii:

ČZ 455
>

 INFO

>

 ÚPRAVY