http://cezeta477.wz.cz
Navigace:  Úvodní strana > Naše začátky

Jak jsme kdysi začínali...

A teď něco k původu naší zetky, ale pěkně od začátku...

Ke koupi motorky jsme se chystali já, brácha a bratranec už hodně dlouhou dobu. Začalo to asi ve 13 samozřejmě na babettě, ale uznejte sami - není to ono. Neřadí to, neřve to a vysekat se natom taky moc nedá ;-)
Proto jsme se ohlédali po nějakém silnějším stroji. Pincka anebo simáka jsme hned vyloučili (nic proti fichtlařům :-D), tak jsme narazili asi před dvěma lety na domácí výrobu zdejších ogarů. Uvědomili jsme si totiž, že rozflákat mašinu za 5 táců by na začátek naší motorkářské kariéry bylo trochu moc. Proto jsme vzali tu "nádheru" za tisícovku bez váhání. Má ovšem motor z ČZ 250/455, ale více info v odkazu "ČZ 250/455".

Tak jsme brázdili návojské Chotáry, až nám přišla pod ruku možnost vzít nějakou čezetu. Nabídku dostala teta od spolupracovnice z Val. Senice, že jejich hoši se už začínají zajímat o auta, tak že jim doma překáží. Věděli jsme jen, že je pojízdná (nebo spíš že byla - asi 3 roky na ni nebylo šáhnuté), a proto jsme se s dědou rozhodli jet se na ni mrknout.
Hned co jsme ji uviděli, tak nám bylo jasné, že ji musíme mít za každou cenu. Byla to ČZ 175 typ 477.00, prý původně policejní (tehdejší majitel ji před prodejem jaksepatří "přibarvil" :-)), sice bez papírů, ale přidali nám k ní zadní blatník na krosku a 21 drapák (???). Tak jsme nakonec vyplázli 1500 Kč (!!!) a za týden už jsme ji měli doma. Tehdy to bylo asi v květnu tohoto roku. Stačilo ji trochu opláchnout a vypadala bezvadně. Samozřejmně měla pár much, ale to budu popisovat v sekci "Opravy".